Od 01 lipca do 31 sierpnia 2024 ExploraPark czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 - 18:00. ZAPRASZAMY

Wizyty indywidualne

ExploraPark można odwiedzić indywidualnie, z rodziną lub grupą przyjaciół. Bilet wstępu - w cenie 40 zł od osoby - pozwoli spędzić dowolną ilość czasu na zabawach, eksperymentach i rozwiązywaniu problemów. Jedynym ograniczeniem będą godziny otwarcia Parku. Animatorzy i opiekunowie wystaw w każdej sytuacji wymagającej pomocy lub objaśnienia, będą do dyspozycji gości.
Planujesz wizytę indywidualną? Nie musisz jej rezerwować, po prostu odwiedź nas od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 16:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00. Cena biletu wstępu - 40 zł. W czasie ferii dolnośląskich, wakacji i dni świątecznych od poniedziałku do niedzieli w godz. 10:00 - 18:00
Atrakcje w ExploraPark
Zobacz co oprócz ścieżek tematycznych czeka na Ciebie w ExploraParku. Sprawdź się w labiryncie luster, na refleksomierzu, zobacz jak działa energia odnawialna i wiele więcej!
Labirynt luster
To wyjątkowa ścieżka dla osób o mocnych nerwach. W labiryncie zbudowanym z pionowych luster ustawionych względem siebie pod kątem 60 lub 120 jest nas „jakby więcej” – „odbijamy się” albo sześciokrotnie, albo trzykrotnie.
Refleksomierz
To świetna zabawa i trening refleksu w jednym. Refleksomierz w wersji dla najmłodszych – model Mini – oraz model Junior – dla młodzieży, to zręcznościowa gra interaktywna. Pomaga ćwiczyć refleks i koordynację. Pozwala na rywalizację między rówieśnikami oraz pokonywanie własnych rekordów.
Złudzenia optyczne
Złudzenie optyczne jest obrazem, który powstaje w naszym mózgu w wyniku przypisywania oglądanym przedmiotom właściwości, których one nie mają. Na wystawie prezentowane są różne przykłady złudzeń optycznych, m.in. deformujące kształt, wielkość i długość, koło czy spirala?, równoległe czy nie?, mniejsze czy większe?. Wśród obrazów można zobaczyć również figury niemożliwe oraz figury dwuznaczne.
Energia odnawialna
Źródła energii, których wykorzystanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem, ponieważ ich zasób odnawia się w relatywnie krótkim czasie, to przede wszystkim słońce, wiatr, woda. Stanowią one źródła odnawialne. Przygotowana wystawa pokazuje, że źródło światła jakim jest Słońce (żarówka), działając na zainstalowaną baterię, wyzwala energię potrzebną do poruszania trybów prezentowanej maszyny.
Geometryczne puzzle, układanki i gry logiczne
Na wielu stanowiskach odnajdziemy różnego rodzaju puzzle. Tradycyjne Tangramy, ale również Serce, Koło, Geometryczne ZOO, puzzle IQ Block, puzzle Sam Loyda itp. Bogata jest również oferta układanek i gier logicznych, takich jak: Mozaiki, Splątane i Symetryczne ścieżki, Most Leonarda, Lustrzana symetria i wiele innych.
© 2022 Explora Park. Strona stworzona przez sixbase.pl
Używamy plików cookies więcej informacji w polityce prywatności
Ok, rozumiem